THE LUMINEERS

07/06/2023 20:00

datum 07.06.2023 20:00
vstup od 18:30
cena

od 860 Kč do 1360 Kč

prodej Ticketportal
další informace

Protože ve stejný čas bude na Výstavišti fan zóna finále Evropské konferenční ligy, rádi bychom Vám doporučili, abyste k cestě na koncert využili MHD. Kapacita parkovacích míst bude vyčerpaná. Očekávají se prodlevy v dopravě.

Na místě bude možné uložit v šatně batohy.
Pro šatnu i občerstvení je nutná hotovost, kartou platit nelze.

The Lumineers ohlašují nový termín odloženého pražského koncertu z 1.2.2022 na 7.6.2023. zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

V první řadě bychom vám chtěli společně s týmem The Lumineers poděkovat za trpělivost. Přeorganizovat takto rozsáhlou tour nebylo jednoduché, o to větší máme radost, že konečně známe nový termín pražského koncertu. The Lumineers přivítáme ve Sportovní hale Fortuna na pražském Výstavišti 7. června 2023. Vstupenky na nový termín budou v prodeji od 11. listopadu na fource.cz a v sítích GoOut, Ticketmaster a Ticketportal. Všechny již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Na koncertech americké skupiny The Lumineers je něco až magického, stále máme v paměti, jak během posledního pražského vystoupení zpěvák a skladatel Wesley Schultz procházel během koncertu přímo mezi fanoušky ve vyprodaném Foru Karlín a jednohlasně s nimi zpíval hitovku Ophelia. Na Grammy dvakrát nominovaná folkrocková skupina z amerického Colorada napsala podobně velkých hitů hned několik, včetně nejznámějšího Ho Hoy. V Praze představí svou čtvrtou desku Brightside.

Stejně jako na jejich albech, tak i na koncertech platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj. Přestože se The Lumineers nebojí těžkých témat, v jejich písních je vždy dostatek smíření a naděje. Není proto divu, že se mezi jejich fanoušky řadí i Barack Obama anebo U2, patřil mezi ně i zpěvák Tom Petty.

The Lumineers debutovali v roce 2012 eponymní deskou, za kterou byli nominovaní na Grammy v kategorii nejlepší americké album a nejlepší nováček. Skladby Ho Hey i Stubborn Love se probojovaly na nejvyšší místa hudebních hitparád na evropském a americkém kontinentě. Schultz a Fraites v té době také složili celosvětově úspěšnou píseň The Hanging Tree do filmu Hunger Games, o jejíž vokály se postarala herečka Jennifer Lawrence.

Na debutové album navázali v roce 2016 úspěšným pokračováním Cleopatra, které bylo stejně jako jeho předchůdce nominováno na nejlepší rockové album podle magazínu Billboard. Na svém třetím albu jednoduše pojmenovaném III přišli s konceptem tří emocionálních příběhů odvyprávěných v jednotlivých dějstvích. Na aktuální Brightside se zaměřují na světlé momenty života a svým posluchačům předávají hlavně naději.

Součástí ceny vstupenek je příspěvek na podporu organizace Reverb, díky které si celé turné pod hlavičkou Climate Positive Touring uchovává neutrální uhlíkovou stopu.

facebookový event: https://www.facebook.com/events/2970843563190984/

---

Vstupenky pro ZTP/P DISABLED objednávejte na rezervace@ticketportal.cz, jiné slevy NE.